Architektura českých Němců 1848–1891
|
Architektur der Deutschen in Böhmen 1848–1891
Architektur der Deutschen in Böhmen 1848–1891
o databázi
o databázi
hledat pomocí filtrů
Architekt
Objekt
Lokalita
Období
Mapa
banka Rakousko-Uherská
České Budějovice
dělnická kolonie fy L. & C. Hardtmutha
České Budějovice
dívčí lyceum německé
České Budějovice
dům U Stříbrného zvonu
České Budějovice
elektrárna
České Budějovice
evangelický kostel luterán.
České Budějovice
fara při kostele sv. Jana Nepomuckého
České Budějovice
gymnázium
České Budějovice
gymnázium české
České Budějovice
gymnázium české
České Budějovice
gymnázium německé státní
České Budějovice
Justiční palác (dn. Krajský soud)
České Budějovice
kasárny zeměbranské
České Budějovice
kino Elite (Hvězda, Astra, Oko)
České Budějovice
kostel Nejsv. Srdce Páně
České Budějovice
kostel Panny Marie Růžencové
České Budějovice
kostel sv. Jana Nepomuckého
České Budějovice
kostel sv. Václava při českém biskupském gymnáziu
České Budějovice
lázně Ferdinandovy, veřejné
České Budějovice
městský dům
České Budějovice
městský dům
České Budějovice
městský dům
České Budějovice
mlýn Přední
České Budějovice
muzeum městské
České Budějovice
muzeum městské
České Budějovice
muzeum městské
České Budějovice
muzeum městské
České Budějovice
nádraží
České Budějovice
nádraží hlavní
České Budějovice
Německý spolkový dům
České Budějovice
obytný dům - přestavba
České Budějovice
odborná škola kovorobná německá
České Budějovice
Okresní dům
České Budějovice
palác Gellert (Gellart)
České Budějovice
palác Schwarzenberský (ústřední účtárna panství)
České Budějovice
pošta hlavní
České Budějovice
přestavba domu
České Budějovice
radnice nová
České Budějovice
regulační plán
České Budějovice
sanatorium Haasenburg
České Budějovice
sanatorium Říhovo
České Budějovice
sirotčinec boromejek (Vychovávací a vzdělávací ústav Milosrdných sester sv. Karla Boromejského)
České Budějovice
sirotčinec, později reálka německá
České Budějovice
spolkový dům spořitelní jednoty Biene
České Budějovice
spolkový dům spořitelní jednoty Biene
České Budějovice
spořitelna
České Budějovice
spořitelna
České Budějovice
spořitelna
České Budějovice
spořitelna
České Budějovice
spořitelna
České Budějovice
spořitelna - včetně interiéru
České Budějovice
synagoga
České Budějovice
škola
České Budějovice
škola
České Budějovice
škola boromejek
České Budějovice
škola boromejek - rozšíření nárožním traktem
České Budějovice
škola česká obecná a mešťanská
České Budějovice
škola česká, reálná
České Budějovice
škola kongregace školských sester de Notre Dame
České Budějovice
škola německá
České Budějovice
škola německá
České Budějovice
škola německá měšťanská chlapecká
České Budějovice
škola německá obecná a měšťanská
České Budějovice
škola německá obecná a měšťanská
České Budějovice
škola obecná
České Budějovice
škola rolnická česká
České Budějovice
škola rolnická německá
České Budějovice
tovární budovy KOH-I-NOOR
České Budějovice
učitelský ústav německý
České Budějovice
úprava zahrady vily Hardtmuth
České Budějovice
ústav hluchoněmých
České Budějovice
venkovský dům Cohn
České Budějovice
venkovský dům Erben
České Budějovice
vila dr. Böhma
České Budějovice
vila Ernestine Westen
České Budějovice
vila Franze Hardtmutha
České Budějovice
vila Josefa Weisskopfa
České Budějovice
vila Lamezánka
České Budějovice
vodárenská věž - přestavba
České Budějovice
Vyšebrodský dům
České Budějovice
Albrechtice v Jizerských Horách
Antonínov (Josefův Důl)
Aš
Bečov nad Teplou
Bedřichov
Benešov nad Ploučnicí
Bezděz
Bílina
Blatenský vrch (Potůčky)
Blatná
Blažejov
Bohosudov
Bochov
Bor
Bořislav
Bošilec
Brandýsek
Brodce
Broumov
Bukovina u Čisté
Bynovec
Bystřany
Bystřice nad Úhlavou (Nýrsko)
Císařský (Šluknov)
Cvikov
Čáslav
Častolovice
Červená Lhota
Česká Kamenice
Česká Lípa
Česká Třebová
České Budějovice
Český Brod
Český Dub
Český Krumlov
Čestín
Dalovice
Damníkov
Děčín
Desná
Dobřany
Dobřenice
Doksany
Dolina
Dolní Beřkovice
Dolní Lánov
Dolní Maršov (Svoboda nad Úpou)
Dolní Polubný (Desná)
Dolní Poustevna
Dolní Zálezly
Dolní Žleb (Děčín)
Domažlice
Doudlevce (Plzeň)
Dřevíč
Dubí
Dubnice
Dubsko (Přestavlky u Čerčan)
Duchcov
Dvůr Králové nad Labem
Ervěnice
Filipov (Jiříkov)
Františkovy Lázně
Frýdlant
Golčův Jeníkov
Habartov
Habřina (Úštěk)
Hartmanice
Hazlov
Hejnice
Herlíkovice (Strážné)
Heřmanův Městec
Hluboká nad Vltavou
Hodkovice nad Mohelkou
Holoubkov
hora Děčínský Sněžník
Horní Beřkovice
Horní Hrad
Horní Jiřetín
Horní Planá
Horní Tanvald (Tanvald)
Horní Žleb (Děčín)
Hořovice
Hořovičky
Hostinné
Houska
Hradec (Levín)
Hradec Králové
Hrádek nad Nisou
Hraničky (u Rozvadova)
Hrob
Hrochův Týnec
Hronov
Hrubá Skála
Hřensko
Chabařovice
Cheb
Chlum (Všestary)
Choceň
Chodov
Chodová Planá
Choltice
Chomutov
Chotěšov
Chrastava
Chroustníkovo Hradiště
Chroustovice
Chrudim
Jablonec nad Nisou
Jablonecké Paseky
Jablonné v Podještědí
Jáchymov
Janov (Nový Bor)
Janov nad Nisou
Jánské Lázně
Jedlová (Jiřetín pod Jedlovou)
Jezeří (Horní Jiřetín)
Jičín
Jílové
Jindřichův Hradec
Jirkov
Jiříkov
Josefův Důl (I)
Josefův Důl (II)
Kačina (Nové Dvory)
Kadaň
Kamenice
Kamenický Šenov
Karlovy Vary
Karlštejn
Kladno
Kladská (Mariánské Lázně)
Klášterec nad Ohří
Klášterský Mlýn (Rejštejn)
Klínovec
Kněžice (Strážov)
Knížecí Pláně
Konopiště (Benešov)
Kopec
Kořenov
Kostelec nad Labem
Kostelec nad Orlicí
Košťany
Kovářská
Králíky
Královské Poříčí
Králův Dvůr
Kraslice
Krásná
Krásná Lípa
Krásné Březno (Ústí nad Labem)
Krásno
Krupka
Křivoklát
Kundratice (Hlinná)
Kutná Hora
Kvílice
Kynšperk nad Ohří
Kyselka
Lanškroun
Lanšperk
Lány
Lanžov (Bílé Poličany)
Lázně Kynžvart
Lázně Libverda
Lázně Sedmihorky
Ledce
Ledvice
Lenora
Libčice nad Vltavou
Liběchov
Liberec
Libouchec
Lindava (Cvikov)
Lipová (Chuderov)
Líska (Česká Kamenice)
Lišnice
Litoměřice
Litomyšl
Litvínov
Lobeč
Loket
Lomnice nad Popelkou
Loučná nad Nisou
Loučovice
Louka
Louny
Lovosice
Luby
Lučany nad Nisou
Luh (Raspenava)
Lužec (Nejdek)
Lysá nad Labem
Malá Skála
Mariánské Lázně
Mariánské Radčice
Markovice (Žleby)
Maxičky (Děčín)
Mikulášovice
Mimoň
Mistrovice (Nový Oldřichov)
Mladá Boleslav
Mokřiny (Aš)
Most
Mostek
Náchod
Nečtiny
Nejdek
Nová Bystřice
Nová Paka
Nová Ruda
Nové Město pod Smrkem
Nové Sedlo
Nové Zámky
Nový Bor
Nučice
Nymburk
Okrouhlá
Olověný vrch (Bublava)
Oloví
Orlík nad Vltavou
Osek
Ostrov nad Ohří
Ovčáry (Slaný)
Pardubice
Pelhřimov
Peruc
Písek
Planá
Pleš (Bělá nad Radbuzou)
Plzeň
Podbořany
Poděbrady
Polubný
Postoloprty
Potůčky
Povrly
Praha
Prachatice
Proseč nad Nisou (Jablonec nad Nisou)
Prostřední Lánov (Lánov)
Protivín
Přelouč
Přestanov
Přeštice
Příbram
Příchovice (Kořenov)
Přísečnice
Radovesice
Rakovník
Raspenava
Rojšín (Brloh)
Rokytnice nad Jizerou
Rotava
Roudnice nad Labem
Roztěž
Rožmberk nad Vltavou
Rožmitál na Šumavě
Rtyně v Podkrkonoší
Rumburk
Rusová (Kryštofovy Hamry)
Růžová
Rybáře (Karlovy Vary)
Rybniště
Rychnov u Jablonce nad Nisou
Rynoltice
Sedlec
Sedlec (Kutná Hora)
Sedlec (Starý Plzenec)
Sedlec-Prčice
Selmice
Skořenice
Skřivany
Slatiňany
Slavonice
Sloup v Čechách
Smiřice
Smržovka
Sněžník (Jílové)
Sokolov
Stadice (Řehlovice)
Staňkovice
Stárkov
Stod
Stránov (Jizerní Vtelno)
Stráž nad Nežárkou
Stráž nad Nisou
Stříbro
Studánka (Varnsdorf)
Sulejovice
Sušice
Svatojanský Újezd
Svatý Jan pod Skalou
Světce (Tachov)
Světec
Sychrov
Šabina
Šluknov
Špindlerův Mlýn
Šťáhlavy
Šumburk nad Desnou (Tanvald)
Tábor
Tachov
Tanvald
Telce (Peruc)
Telnice
Teplá
Teplice
Terezín
Tesařov
Toužim
Trmice
Trutnov
Třebenice
Třeboň
Třebovice
Turnov
Tvoršovice
Úherce
Újezd
Unhošť
Ústí nad Labem
Ústí nad Orlicí
Úštěk
Varnsdorf
Vejprty
Velká Hleďsebe
Velké Březno
Věšťany (Modlany)
Větřní
Vimperk
Vrané nad Vltavou
Vratislavice nad Nisou (Liberec)
vrch Milešovka
vrch Plechý
Vrchlabí
Všetaty
Výsluní
Vysoké Mýto
Vyšší Brod
Zákupy
Zbiroh
Zdíkov
Zdoňov (Teplice nad Metují)
Zlonice
Žatec
Železný Brod
Žihobce
Žinkovy
Žlutice