Architektura českých Němců 1848–1891
|
Architektur der Deutschen in Böhmen 1848–1891
Architektur der Deutschen in Böhmen 1848–1891
Über Datenbank
Über Datenbank
Erweiterte Suche
Architekt
Bauwerk
Standort
Zeitabschnitt
Landkarte
bytové domy Spolku lidového bydlení
Teplice
dělnický dům Ritterburg
Teplice
divadlo městské
Teplice
divadlo městské
Teplice
divadlo městské
Teplice
dům Eckhaus
Teplice
dům Hugo Dudka
Teplice
dům korunní princezny Štěpánky
Teplice
evangelický kostel
Teplice
evangelický Kristův kostel luteránský („Zelený kostel“)
Teplice
gymnázium klasické soukromé
Teplice
gymnázium německé státní
Teplice
Hotel de Saxe
Teplice
hotel Kronprinz
Teplice
chudinská nemocnice Friedricha Wilhelma III.
Teplice
kašna Jubilejní - Kolostůjova
Teplice
kavárna Central
Teplice
kino Olympia
Teplice
kostel Božského Srdce Páně
Teplice
kostel sv. Alžběty
Teplice
kostel sv. Alžběty - věž
Teplice
lázeňský dům
Teplice
lázeňský dům cís. Františka I.
Teplice
lázeňský salon
Teplice
lázně Císařské
Teplice
lázně Císařské - přestavba
Teplice
lázně Kamenné
Teplice
lázně městské Jubilejní cís. Fr. Josefa
Teplice
lázně Štěpánovy
Teplice
lázně Tereziny - přestavba
Teplice
léčebné lázně
Teplice
léčebné lázně
Teplice
léčebné lázně
Teplice
léčebné lázně
Teplice
lokální regulační plány
Teplice
městský dům Zelený strom
Teplice
městský vodovod
Teplice
nádraží Ústecko-teplické dráhy
Teplice
náhrobní arkády
Teplice
nájemní dům
Teplice
nájemní dům
Teplice
nájemní dům „Musikantenhof“
Teplice
nemocnice Královská saská vojenská
Teplice
nová radnice
Teplice
obytný dům s tělocvičnou
Teplice
okresní hejtmanství
Teplice
palác - vila Flora a vila Esmiralda
Teplice
pojišťovna Concordia
Teplice
pomník císaře Josefa II.
Teplice
pomník císaře Josefa II.
Teplice
pošta
Teplice
radnice a škola
Teplice
regulační plán
Teplice
rodinný dům
Teplice
sloup Nejsv. Trojice - obnova
Teplice
soud
Teplice
spolkový dům (Lipový dvůr)
Teplice
spořitelna
Teplice
spořitelna
Teplice
spořitelna - radniční dům
Teplice
Stráž císaře Františka Josefa - rozhledna Letná
Teplice
střelnice - přestavba
Teplice
synagoga
Teplice
škola
Teplice
škola
Teplice
škola hlavní a nižší reálná
Teplice
škola měšťanská chlapecká a dívčí
Teplice
škola měšťanská chlapecká a dívčí
Teplice
škola obecná a měšťanská chlapecká a dívčí
Teplice
škola odborná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola státní reálná
Teplice
škola střední (4. třída reál. gymnázia)
Teplice
tělocvična 1. německého turnerského spolku
Teplice
tělocvična 1. německého turnerského spolku
Teplice
tělocvična 1. německého turnerského spolku
Teplice
tělocvična 1. německého turnerského spolku
Teplice
tělocvična 1. německého turnerského spolku
Teplice
tělocvična a spolkový dům turnerů
Teplice
tělocvična turnerů
Teplice
tělocvična turnerů
Teplice
tělocvična turnerů
Teplice
tělocvična turnerů
Teplice
továrna Balduina Hellera
Teplice
továrna bratří Dudek
Teplice
vila
Teplice
vila
Teplice
vila
Teplice
vila Edmunda Kunerta
Teplice
vila Grohmannova - přestavba
Teplice
vila Reichelt
Teplice
vila Schweigert
Teplice
vila Uhlig
Teplice
vily
Teplice
vily
Teplice
vlastní vila Rudolph
Teplice
výletní restaurace na Doubravce
Teplice
zahradní pavilon - přístavba ke staršímu Zahradnímu sálu
Teplice
Albrechtice v Jizerských Horách
Antonínov (Josefův Důl)
Aš
Bečov nad Teplou
Bedřichov
Benešov nad Ploučnicí
Bezděz
Bílina
Blatenský vrch (Potůčky)
Blatná
Blažejov
Bohosudov
Bochov
Bor
Bořislav
Bošilec
Brandýsek
Brodce
Broumov
Bukovina u Čisté
Bynovec
Bystřany
Bystřice nad Úhlavou (Nýrsko)
Císařský (Šluknov)
Cvikov
Čáslav
Častolovice
Červená Lhota
Česká Kamenice
Česká Lípa
Česká Třebová
České Budějovice
Český Brod
Český Dub
Český Krumlov
Čestín
Dalovice
Damníkov
Děčín
Desná
Dobřany
Dobřenice
Doksany
Dolina
Dolní Beřkovice
Dolní Lánov
Dolní Maršov (Svoboda nad Úpou)
Dolní Polubný (Desná)
Dolní Poustevna
Dolní Zálezly
Dolní Žleb (Děčín)
Domažlice
Doudlevce (Plzeň)
Dřevíč
Dubí
Dubnice
Dubsko (Přestavlky u Čerčan)
Duchcov
Dvůr Králové nad Labem
Ervěnice
Filipov (Jiříkov)
Františkovy Lázně
Frýdlant
Golčův Jeníkov
Habartov
Habřina (Úštěk)
Hartmanice
Hazlov
Hejnice
Herlíkovice (Strážné)
Heřmanův Městec
Hluboká nad Vltavou
Hodkovice nad Mohelkou
Holoubkov
hora Děčínský Sněžník
Horní Beřkovice
Horní Hrad
Horní Jiřetín
Horní Planá
Horní Tanvald (Tanvald)
Horní Žleb (Děčín)
Hořovice
Hořovičky
Hostinné
Houska
Hradec (Levín)
Hradec Králové
Hrádek nad Nisou
Hraničky (u Rozvadova)
Hrob
Hrochův Týnec
Hronov
Hrubá Skála
Hřensko
Chabařovice
Cheb
Chlum (Všestary)
Choceň
Chodov
Chodová Planá
Choltice
Chomutov
Chotěšov
Chrastava
Chroustníkovo Hradiště
Chroustovice
Chrudim
Jablonec nad Nisou
Jablonecké Paseky
Jablonné v Podještědí
Jáchymov
Janov (Nový Bor)
Janov nad Nisou
Jánské Lázně
Jedlová (Jiřetín pod Jedlovou)
Jezeří (Horní Jiřetín)
Jičín
Jílové
Jindřichův Hradec
Jirkov
Jiříkov
Josefův Důl (I)
Josefův Důl (II)
Kačina (Nové Dvory)
Kadaň
Kamenice
Kamenický Šenov
Karlovy Vary
Karlštejn
Kladno
Kladská (Mariánské Lázně)
Klášterec nad Ohří
Klášterský Mlýn (Rejštejn)
Klínovec
Kněžice (Strážov)
Knížecí Pláně
Konopiště (Benešov)
Kopec
Kořenov
Kostelec nad Labem
Kostelec nad Orlicí
Košťany
Kovářská
Králíky
Královské Poříčí
Králův Dvůr
Kraslice
Krásná
Krásná Lípa
Krásné Březno (Ústí nad Labem)
Krásno
Krupka
Křivoklát
Kundratice (Hlinná)
Kutná Hora
Kvílice
Kynšperk nad Ohří
Kyselka
Lanškroun
Lanšperk
Lány
Lanžov (Bílé Poličany)
Lázně Kynžvart
Lázně Libverda
Lázně Sedmihorky
Ledce
Ledvice
Lenora
Libčice nad Vltavou
Liběchov
Liberec
Libouchec
Lindava (Cvikov)
Lipová (Chuderov)
Líska (Česká Kamenice)
Lišnice
Litoměřice
Litomyšl
Litvínov
Lobeč
Loket
Lomnice nad Popelkou
Loučná nad Nisou
Loučovice
Louka
Louny
Lovosice
Luby
Lučany nad Nisou
Luh (Raspenava)
Lužec (Nejdek)
Lysá nad Labem
Malá Skála
Mariánské Lázně
Mariánské Radčice
Markovice (Žleby)
Maxičky (Děčín)
Mikulášovice
Mimoň
Mistrovice (Nový Oldřichov)
Mladá Boleslav
Mokřiny (Aš)
Most
Mostek
Náchod
Nečtiny
Nejdek
Nová Bystřice
Nová Paka
Nová Ruda
Nové Město pod Smrkem
Nové Sedlo
Nové Zámky
Nový Bor
Nučice
Nymburk
Okrouhlá
Olověný vrch (Bublava)
Oloví
Orlík nad Vltavou
Osek
Ostrov nad Ohří
Ovčáry (Slaný)
Pardubice
Pelhřimov
Peruc
Písek
Planá
Pleš (Bělá nad Radbuzou)
Plzeň
Podbořany
Poděbrady
Polubný
Postoloprty
Potůčky
Povrly
Praha
Prachatice
Proseč nad Nisou (Jablonec nad Nisou)
Prostřední Lánov (Lánov)
Protivín
Přelouč
Přestanov
Přeštice
Příbram
Příchovice (Kořenov)
Přísečnice
Radovesice
Rakovník
Raspenava
Rojšín (Brloh)
Rokytnice nad Jizerou
Rotava
Roudnice nad Labem
Roztěž
Rožmberk nad Vltavou
Rožmitál na Šumavě
Rtyně v Podkrkonoší
Rumburk
Rusová (Kryštofovy Hamry)
Růžová
Rybáře (Karlovy Vary)
Rybniště
Rychnov u Jablonce nad Nisou
Rynoltice
Sedlec
Sedlec (Kutná Hora)
Sedlec (Starý Plzenec)
Sedlec-Prčice
Selmice
Skořenice
Skřivany
Slatiňany
Slavonice
Sloup v Čechách
Smiřice
Smržovka
Sněžník (Jílové)
Sokolov
Stadice (Řehlovice)
Staňkovice
Stárkov
Stod
Stránov (Jizerní Vtelno)
Stráž nad Nežárkou
Stráž nad Nisou
Stříbro
Studánka (Varnsdorf)
Sulejovice
Sušice
Svatojanský Újezd
Svatý Jan pod Skalou
Světce (Tachov)
Světec
Sychrov
Šabina
Šluknov
Špindlerův Mlýn
Šťáhlavy
Šumburk nad Desnou (Tanvald)
Tábor
Tachov
Tanvald
Telce (Peruc)
Telnice
Teplá
Teplice
Terezín
Tesařov
Toužim
Trmice
Trutnov
Třebenice
Třeboň
Třebovice
Turnov
Tvoršovice
Úherce
Újezd
Unhošť
Ústí nad Labem
Ústí nad Orlicí
Úštěk
Varnsdorf
Vejprty
Velká Hleďsebe
Velké Březno
Věšťany (Modlany)
Větřní
Vimperk
Vrané nad Vltavou
Vratislavice nad Nisou (Liberec)
vrch Milešovka
vrch Plechý
Vrchlabí
Všetaty
Výsluní
Vysoké Mýto
Vyšší Brod
Zákupy
Zbiroh
Zdíkov
Zdoňov (Teplice nad Metují)
Zlonice
Žatec
Železný Brod
Žihobce
Žinkovy
Žlutice